Edge Tarayıcı istenmeyen uygulama indirmeleri

Microsoft Edge, ‘potansiyel olarak istenmeyen uygulama’ indirmelerini otomatik olarak engellemenize izin verecek

Hiç kimse, zararlı olmasalar bile sistemlerinde istenmeyen programları sevmez. Ne olursa olsun, birçok web sitesi hala kullanıcıları, başlangıçta aradıkları yazılıma ek olarak (veya bazı durumlarda onun yerine) teknik olarak tehlikeli olmayan bu “reklam yazılımını” indirmeye zorlamaya çalışıyor. Neyse ki, Microsoft Edge kullanıcıları için görünürde bir miktar rahatlama olabilir.

Microsoft şu anda yeni Chromium tabanlı Edge tarayıcısı için etkinleştirildiğinde “potansiyel olarak istenmeyen uygulamaları” ve reklam yazılımlarını otomatik olarak engelleyen bir özellik geliştiriyor. Bu programlar genellikle tarayıcı araç çubukları, uzantılar veya kapatılamayan reklamlar biçimindedir, ancak bunlar sadece birkaç örnektir.

Yazarken, Edge’in anti-adware özelliği yalnızca test kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Erişmek için tarayıcının potansiyel olarak kararsız bir beta sürümünü indirmeniz gerekir.

Yine de hatalarla karşılaşma olasılığı sizi korkutmuyorsa, Microsoft Edge’in Beta sürümünü Edge Insider web sitesinden almaktan çekinmeyin . Herhangi bir ciddi sorunla karşılaşırsanız, bunları Insider forumunda bildirdiğinizden emin olun.

Microsoft’un diğer bazı beta test programlarından farklı olarak Edge Insider kanalları – Beta, Dev ve Canary – herkes tarafından kullanılabilir. Doldurulacak başvuru yok ve bunları almak için Microsoft hesabınızda oturum açmanız bile gerekmiyor.

Edge’in beta sürümleri her altı haftada bir kullanıma sunulur ve genellikle büyük veya en azından daha etkili özellikler ve değişiklikler sergiler. Dev kanalı her hafta güncellenir ve Kanarya kanalı “neredeyse her gece” yeni yayınlar alır.

Edge’in yeni anti-adware özelliğinin tarayıcının kararlı sürümlerine ne zaman sunulacağından emin değiliz, ancak muhtemelen uzun sürmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir