Windows 7 logosu nasil gorunuyor

Windows 7 hala yüz milyonlarca bilgisayarda aktif olarak kullanılıyor!

Windows 10 popüler bir işletim sistemidir, ancak Windows 7’nin de hala güçlü olduğu görülüyor. İkinci işletim sistemi için resmi destek bugün sona ermiş olsa da, Windows 7’nin hala yüz milyonlarca sadık kullanıcısı var ve Microsoft’tan gelen hiçbir teşvik, ikna veya korku tellallığı onları yükseltmeye ikna etmedi.

Ve tahmin etmemiz gerekirse, bu muhtemelen yakın zamanda değişmeyecek. Windows 7’nin devam eden popülaritesinin sayısız nedeni var, ancak birkaçını saymak gerekirse, daha basit, Windows 10’un gizliliği ihlal eden telemetri özelliklerinin çoğundan yoksun ve belki de en önemlisi insanlar buna alıştı.

Windows 7 bilgisayarınızı iş, web’de gezinme ve hatta biraz hafif oyunlar (eski oyunlar için) gibi temel görevler için kullanıyorsanız, şu ana kadar Windows 10’a geçmeniz için çok az teşvik olmuştur. Windows 7 tanıdıktır ve işi halleder, ki bu da bazı insanların bir masaüstü işletim sisteminde aradığı şeydir.

Yükseltme, bu kişilerin bildikleri her şeyi terk etmelerini ve tamamen yeni bir işletim sistemi öğrenmelerini gerektirir; bu, teknoloji konusunda daha az bilgili kullanıcılar için yapmaktan daha kolaydır.

Tüm bunları söyledikten sonra, bazı gerçek sayılara geçelim. Birden fazla satış noktası, bu yıl Windows 7’yi kaç kişinin kullandığını öğrenmek için Windows ekosisteminin derinliklerine indi ve sonuçları değişiklik gösteriyor. Computer World, Windows makinelerinin yüzde 29,7’sinin – spesifik olmak gerekirse 446 milyon – 31 Ocak’ta 7’den sonra hala çalışıyor olacağını tahmin ediyor.

Bu çok büyük bir sayı ve anlaşılır bir şekilde biraz şüpheci olabilirsiniz. Eğer öyleyse, belki de ZDNet’in tahmini sizin beğeninize daha uygun olacaktır: outlet , geçen hafta itibariyle Windows 7 çalıştıran ortalama 200 milyon makine olduğuna inanıyor ve bu hala oldukça önemli.

Hangi sayının gerçeğe daha yakın olduğunu bilmiyoruz, ancak hiçbiri özellikle şaşırtıcı olmaz. Windows 10’un güncelleme kararlılığına sahip sivilceli geçmişi gibi daha önce belirttiğimiz nedenlerle ve daha fazlası için , Windows 7’de çok sayıda inatçı bekleme var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir