Volkswagen Elektrikli Araba Satisi

Volkswagen, 2023 yılına kadar yılda bir milyon elektrikli otomobil satmayı planlıyor!

Volkswagen, elektrik piyasasına sürekli ilgi gösterdi, ancak henüz 236 milyar dolarlık yıllık gelirlerine uygun bir hamle yapmadı. Geçen yıl 70.000 elektrikli araç sattılar. Tesla, yılda sadece 21 milyar dolarlık satışla, bunun yaklaşık üç katını satıyor.

2020’de Volkswagen, ID elektrikli filosunun lansmanı ile saldırıya geçiyor. Başlangıçta 2025 yılına kadar yılda bir milyon elektrikli otomobil üretmeyi planlarken, şimdi o zamana kadar bir buçuk milyon elektrikli otomobil satabileceklerine inanıyorlar. Yeni hedefleri 2023’te yılda bir milyon satış yapmak.

“2020, Volkswagen’in dönüşümü için kilit bir yıl olacak. ID.3’ün ve ID ailesindeki diğer çekici modellerin piyasaya sürülmesiyle, elektrikli atağımız yollarda da görünür hale gelecek,” dedi Volkswagen’in elektrik bölümünü yöneten Thomas Ulbrich. “2025’te 1,5 [milyon] elektrikli otomobil için yeni genel planımız, insanların iklim dostu bireysel mobilite istediğini gösteriyor ve bunu milyonlarca insan için uygun maliyetli hale getiriyoruz.”

Geçen Eylül ayında ortaya çıkan Volkswagen ID.3 (yukarıda), Volkswagen’in evrimindeki üçüncü nesli temsil etmesi amaçlanıyor – Golf’ün ardından , Golf’ün Beatle’ı başarması gibi. Temel model için 30.000 avro (33.500 $) fiyat etiketi ile Tesla Model 3’e benzer bir pazar hedefliyor, menzil ve güç için isteğe bağlı yükseltmeler yapıyor, ancak tasarımında rakiplerinden biraz daha fazla temel alıyor. Golf baştan beri elektrikli olsaydı, hem elektrikli olmanın hem de Volkswagen tasarımının tüm avantajlarıyla birlikte bu bir Golf olurdu.

Volkswagen’in Almanya, Zwickau’daki fabrikası şimdiden yılda 330.000 ID.3 üretecek donanıma sahip. Bu bir milyondan çok uzak ama yine de etkileyici. Tesla , Model 3’ü haftada 5.000, yani ilk piyasaya sürüldüğünde yılda yaklaşık 260.000’e eşit bir oranda inşa etmekte yeterince sorun yaşadı . Daha da ucuz elektrikli hatchback, sedanlar, çeşitli SUV’ler ve hatta bir buggy üretme planları ile Volkswagen, yüksek hedeflerine ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir