Samsung 5G uyumlu cihazlar

Samsung Galaxy Tab S6 5G, dünyanın ilk 5G uyumlu tableti oldu!

Samsung Çarşamba günü, şirketin dünyanın 5G bağlantısını destekleyen ilk tableti olarak adlandırdığı amiral gemisi Galaxy Tab S6’nın yeni bir sürümünü duyurdu. 5G modemin dahil edilmesinin yanı sıra, yeni Galaxy Tab S6 orijinaliyle aynı görünüyor.

Orijinal Galaxy Tab S6 , Qualcomm’un Snapdragon 855 SoC’si tarafından desteklenen 10.5 inçlik bir OLED ekrana sahip olarak geçen yaz piyasaya sürüldü. Alıcılar, 6 GB RAM ve 128 GB depolama veya 8 GB bellek ve 256 GB yerel alan ile yapılandırabilir. Her iki model de 1 TB’a kadar olan kartları kabul edebilen bir microSD kart yuvası içerir.

Ayrıca, çift kamera dizisinin hemen altında, yazı tahtasının arkasına manyetik olarak takılan bir S Pen kalemi ile birlikte gelir. Samsung, 7.040 mAh pilin taşınabilir cihaza tek bir şarjla 15 saate kadar güç sağlayabileceğini söyledi.

Samsung , revize edilmiş listenin 30 Ocak’tan itibaren Güney Kore’de satışa çıkacağını söyledi . Dağ grisi renginde 128 GB depolama alanına sahip bir model size 999.900 won veya 850$ civarında bir maliyet getirecek. Samsung’un 5G donanımlı tableti kendi ülkesi dışında satmayı planlayıp planlamadığı konusunda henüz bir haber yok.

5G yaşam döngüsünde ne kadar erken olduğumuz göz önüne alındığında, Samsung’un küresel bir sürüm için yeni nesil tabletine 5G eklemesini beklemesi daha mantıklı olabilir. Öte yandan, Android tabletler bir zamanlar sahip oldukları ivmeye sahip değiller, bu da yeni modellerin daha az ve çok uzak olduğu anlamına geliyor ve Samsung daha geniş bir kitleye bir 5G tableti tanıtmak için o kadar uzun süre beklemek istemeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir