Apple Park

Apple Park’ın Muhteşem Gün Batımı Videosu Yayınlandı

Apple Park’ın büyük açılış öncesi Duncan Sinfield tarafından gün batımı manzaralı videosunu YouTube hesabında paylaştı. Adeta 2 yıla yakın olarak devam eden Duncan Sinfield’ın YouTube hesabındaki kampüs videoları ile Apple’nin yeni merkezinin inşasını adım adım takip etmekteyiz. Kampüs hala devam eden bir inşaat sahası durumundadır.

Bildiğiniz gibi Apple’nin yeni merkezi Apple Campus ismi ile anılmaya başlarken resmi cevap Apple’den geldi ve yeni merkezlerinin isminin Apple Park olacağı kesinleşti. Videodan da göründüğü üzere Apple Kampüs çok geniş bir alana inşa edilmiş ve dışarıdan bakılınca adeta bir uzay üssü izlenimi vermekte. Uzay üssünü andıran merkez 12 binden fazla personeliyle hizmet sunmasına sadece aylar kaldı.

Apple Park

Peyzaj çalışmaları devam ederken, şu anda yeşilliklerden çok daha fazla miktarda çöp yeni kampüs bahçesinde yer aldığını görebiliyoruz. kampüsün etrafında ve içerisinde hayla iş makinaları ve işçileri çalışırken görebilmek videoda mümkün. Uzay üssünü andıran kampüsün bütün enerji ihtiyacını karşılayacak olan çatı üzerindeki güneş panellerinin işlemlerinin bitmek üzere olduğunu görebilmek mümkün.

Videodan da görüldüğü gibi uzay üssünün tamamlanmasına bir hayli var. Öncelikle çevresindeki peyzaj çalışmalarının ve ek binaların tamamlanması gerek. Kampüsün taşınma işlemleri geçen içerisinde başlayacağını duyurmuştu. Fakat videoda da göründüğü gibi çalışmaların devam ettiği ve yeni merkezin herhangi bir hizmet verilmediği görülmekte. Kampüs 9000 adet kuraklığa dayanıklı ağaçların yerleştirilmesi ile tamamlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir