galaxy s8 iris tarayıcı

Galaxy S8’in İris Tarayıcısını Basit Bir Şekilde Hack’lemek Mümkün!

Galaxy S8 İris tarayıcısını akıllı telefonlarda güvenliği arttırmak için kullanılan tanımlamalardan birisidi. Uzmanlara göre, iris tarayıcılar parmak izi tarayıcılardan daha güvenli bir yazılımdır. Samsung’un CEO’su bu yazılımın ABD’de bulunan FBI’nın gelişmiş parmak izi okuyucu teknolojisinden daha üstün güvenliklere sahip olduğunu belirtmişti. Yalnız yazılım korsanları bu üst güvenlikli olarak nitelendirilen sistemi de kandırmayı başardılar.

Alman korsanlar, Samsung Galaxy S8’deki iris tarayıcısını akıllı telefonun nerdeyse yarı fiyatı maliyetle kandırmayı başardılar. Chaos Bilgisayar Kulübü’ndeki yazılım korsanları Galaxy S8’in iris tarayıcısını bir küçük kamera, resim çıktısı ve kontakt lensler aracılığı ile hacklemeyi başardılar.

Galaxy S8 İris tarayıcısını sistemini aşmak için kullandıkları yöntemler çok basit: S8’in sahibinin göz kısmını 200mm objektifli bir kamera ile çekip resim çıktısı olarak bastırmak, kontakt gözlensini resim üzerinde göz bebeğinin bulunduğu kısma koymak ve resmi Samsung Galaxy S8’in kilit açma tuşuna basarak tanıma sisteminin çalışmaya başladıktan sonra resmi akıllı telefona tutmak.

Yukarıda verilmiş olan video yazılım korsanları tarafından paylaşıldı. Yazılım korsanlarına göre bastırılan fotoğrafın yakın çekim olması çok bir önem teşkil etmiyor.

Galaxy S8 iris tanıma yazılımını üreten Princeton Identity ile Samsung yazılımın üst düzey bir güvenlik yazılımı olduğunu, yazılımın aşılmaz olduğunu yazılımın tanıtımında açıklamışlardı. Parmak izi okuyucu ve şifre parola kilitlerinin bir alternatifi olarak yüz tanıma imkanını en güncel amiral gemisinde sunan Samsung’a hackerler bu üst düzey güvenlikli olarak nitelendirilen teknolojinin bile manipüle edilebileceğini gösterdi.

Galaxy S8 İris tarayıcısını kullanan kullanıcılarının güvenliğinden dolayı daha fazla detay incelemesini şartlar çerçevesinde uygun bulmadığımızdan dolayı kullanıcıların akıllı cihazlarında bulunan satın alma ve bankacılık gibi işlemlerinde ödemeler yaparken biyometrik korumayı kullanırken bankacılık bilgi ve şifrelerini cihaz hafızasında saklamalarından uzak durmalarını öneriyoruz. Samsug Galaxy S8 cihazınız çalınırsa cihaz içerisindeki kendi eklemiş olduğunuz bankacılık bilgileriniz sayesinde banka hesabınıza veya yüz tanıma sistemini destekleyen uygulamalara girerek iris tarayıcı sistemini aşabilir. Bunun yüzünden kullanıcılara hayla geçerliliğini koruyan PIN, parmak izi okuyucu, şekil ile güvenlik korumalarını en azından yazılım üreticisi firmanın bir kırılmayan güvenlik yazılımı güncellemesi yayınlamasını bekleyene kadar kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir