Hackerler Hangi İşletim Sistemlerini ve Sanal Makineleri Kullanır?

Gerçek Hackerler sadece şans eseri  bir hesabı ele geçiren kişilere hacker denmez. Hacker daha çok yasal olmayan ve genellikle protesto amaçlı siteleri çökertme ya da ele geçirme üzerine çalışmaları olan kişilere denir. Bu kişilerin yaptığı şeyler legaldir ve asla herhangi bir güvenlik önlemi almadan yapmazlar ve bu önlemler profesyonel kişiler tarafından alınır. Eğer bu işi bilmeyen biriyseniz ip adresiniz hemen tespit edilebilir. Gelelim asıl meselemize hackerlar hangi işletim sistemini tercih eder.Genelde Hacker ya da Lamerlar işletim sistemi yerine sanal makineler kullanır. Sanal makine sizin bilgisayarınızda Windows  8 kuruluyken o programlar ile bilgisayarınızda Ubuntu ya da OS X vb. işletim sistemlerini kullanmanıza yarayan ücretli-ücretsiz yazılımlardır genelde 2-6 GB olurlar. Örnek vermek istersek;

Hacker

Virtual Box muhtemelen aralarında en popüleri. Bu sanal makine ücretsizdir ve Windows, Mac, Linux gibi işletim sistemlerinde açılabilir. İçindeki dosyaları ise Guest Additions ile kendi işletim sistemine aktarmanız mümkün. Program Ücretsiz bir şekilde indirilebilir.

Windows Virtual pc Bu yazılım sadece Windows’ta çalışan ve sadece Windows sürümlerini kullanmanıza izin veren bir yazılım. Program Ücretsiz bir şekilde indirilebilir.

Cyborg Hawk uzmanların tercihi olan, daha çok yazılım bilgisi isteyen, kullanmayı bilenler için bir mucize olan Linux sistemi olan Cyborg Hawk daha çok sosyal medya hesaplarını çalmak için sahte site kopyaları yapan avcılar için muhteşem bir seçim ancak isterseniz bunun dışında keylogger gibi şeyleride bu sistemde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir