Hakan Uzan’ın Satın Aldığı Vertu 1.3 Milyon Liradan Cep Telefonu Satacak

Pahalı ve özel telefonların üretimini amaç edinen Vertu, Mart ayında firari iş adamı Hakan Uzan tarafından satın alınmıştı. Yeni sahibinin ilk hedefi ise şimdiden ortaya çıkmış bulunmakta.

Vertu Signature Cobra Limited Edition telefonu.

Vertu Signature Cobra Limited Edition, telefonu şimdiye kadar firma tarafından satılan en pahalı telefon olma ünvanını korumakta. Teknik özelliklerle ilgili olarak malesef bir şey söylemek güç, çünkü cihaz bir akıllı telefon olma özelliğini barındırmıyor Sadece telefon. telefonu premium yapan ise adından da çıkarabileceğiniz gibi üzerinde kobra yılanı şeklinde dizilmiş 439 tane yakut değerli taş bulunması. Kobranın yeşil gözleri de zümrütten taşından oluşuyor.

Vertu Signature Cobra Limited Edition telefon görseli.

Bu tasarım ve değerli taşlar üreten çok tarihi bir şirket olan Boucheron’a ait. Bu Fransız mücevher firması iki binden fazla değerli taş kullanıcısına taç üretmiş ve krallara hizmet etmiş bir şirket. Telefon sadece Çin’de dünyanın en büyük online alışveriş sitesi ünvanını üstlenen 130 bin çalışanlı internet alışveriş sitesi Jingdong Mall’da satılıyor.

Sitenin en gözde vitrininde yer alan premium telefonun fiyatı ise  2.7 milyon Çin Yuanı, yani 1.3 milyon Türk Lirasıına eş değer. Eğer olur da cep telefonu satın almak isterseniz, telefon siparişinizin hemen ardından helikopterle evinize teslim edilmekte. Son olarak, cihazdan toplamda sadece adet 8 tane üretilmiş, yani o köşede duran 2.7 milyon Çin Yuanı  değerlendirmek isterseniz acele edip stoklar tükenmeden siparişinizi vermeniz gerekmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir