Facebook Wi-Fi İle Etrafınızdaki Wi-Fi Ağlarının Şifrelerini Öğrenin!

Geçen yıl ücretsiz Facebook Wi-Fi erişim ağlarına sahip yakınlardaki işletmeleri bulmanızı sağlayan Facebook uygulaması üzerinden doğrudan erişilen ‘Find WiFi’ (Wifi Bul) özelliğini bir yıla yakın test etmeye başlamıştı. WiFi Bul, 2016’da bazı ülkelerde kullanıma açılmıştı ve bugün Facebook, bu özelliği bütün kullanıcılara global olarak genişlettiğini ifade etti.

Facebook Wi-Fi bölümün Facebook uygulmasındaki kullanım görselleri.

Özellik aktif edildiği zaman, WiFi Bul, bulunduğunuz konuma yakın çevrelerdeki işletmelerin çalışma saatleriyle beraber kablosuz ağ isimlerini ve ücretsiz WiFi (sunuyorsa eğer) hizmeti verdiğini gösteriyor. Bununla beraber işletmelerin, bu hizmetten yararlanabilmeleri için, Facebook sayfasından kendi ağlarını talep ederek kayıt ettirmek zorundalar. Aksi taktirde hizmetten işletmeler faydalanamıyorlar. Bununla beraber, mevcut her etkin noktanın ortaya çıkmaması sorunuda ortadan kalkmış oluyor. Yani gereksiz veya hatalı ağ şifreleri Facebook Wi-Fi uygulamasında barındırılmayacak.

https://www.facebook.com/facebook/videos/10155980160956729/

Yapılan duyuruda, Facebook’un yeni güncellemesinin hücresel verilerin eksik olduğu bölgelerde veya yolculuk halinde olan insanlar için yararlı olacağı ifade edildi. Şirket bu projenin yanında, Los Angeles ve Hong Kong şehirleri arasındaki deniz altı kablo bağlantısı, internet ağ kullanımını sağlayan dronlar ve lazer tabanlı internet erişimi üzerinde çalışmaların devam edildiği ifade edilmekte.

Bu özelliği kullanabilmek için Facebook uygulamasından ‘Daha Fazla’ sekmesini açtıktan sonra ‘WiFi Bul’u seçebilirsiniz. Yeni sürüm bugünden itibaren hem iOS, hem de Android için şuanda kullanılabilir halde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir