Galaxy Note 8 ve iPhone 8 konsept görüntüsü.

İşte Size iPhone 8 ve Galaxy Note 8 İçin Beklenen Tüm Özellikler

Akıllı cihaz üreten firmaların lideri olarak bilinen Samsung ve Apple bu yılın sonlarında tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Note 8 ve iPhone 8 amiral gemilerinin bu zamana kadar ortaya çıkan söylenti ve konsept tasarımları inceleyip derleyerek sizleri için olması beklenen Samsung Galaxy Note 8 özellikleri ve iPhone 8 özellikleri sıraladık.

Samsung bu yıl piyasaya Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 akıllı cihazlarını sunacakken Apple’in 10. yıl dönümü sebebiyle piyasaya sunacağı akıllı cihaz kullanıcıları heyecanlanırken, ismi daha kesinleşmemiş iPhone 8  modelini tanıtması bekleniyor.

Yukarıdaki görseller internette çok beğenildi ve iPhone modellerinin konsept ve analizini yapan Benjamin Geskin tarafından paylaşıldı. Araştırmacı görüntülerin cihazın prototipine dayandığını iddaa etti. Görüntüden de görüldüğü üzere yeni iPhone 8  olması beklenen görüntüler, Apple logosunun hemen altında bulunan parmak izi okuyucu, ve çift kameranın iPhone 7 modelinin yatay bir şekilde olmasının aksine entegre flaş ve çift kamera dikey olarak monte edilerek cihaza ayrı bir  hava kattığını gösteriyor. Ön tarafa gelecek olursak sensör kamera ve konuşma hoparlörünün bulunduğu üst kısım android cihazları anımsatıyor desek doğru olur. Resim incelendiğinde yeni amiral gemisi olarak tanıtılması beklenen cihazın Apple ile klasikleşmiş olarak bilinen bir fiziksel tuş bulunmamakta. Fakat kasa oranı ve çerçevelerin cihazı şık olarak gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu prototipin Alüminyum bir çerçeve ve kablosuz şarj biçiminde bir tasarım olduğunu söylemek mümkün.

Görseller ilk olarak Çin sosyal medya platformu olan Weibo’da duyruldu. Benjamin Geskine göre cihazın fotoğrafta gösterildiği şekil tarzında olamayabileceğini söylerken, fotoğrafa benzer bir model beklediğini dile getiriyor. Yinede gelmesi beklenen iPhone 8 özellikleri şu şekilde;

Apple iPhone 8 Teknik Özellikleri (Beklenen Özellikler)

İşlemci: Apple A11 (işlemci şuanda üretilmeye devam ediyor)

Bellek: 4GB RAM bellek

Depolama: 64 GB, 128 GB ve 256 GB bekleniyor.

Kamera: 12 Megapiksel çift arka kamera beklenmekte. Ayrıca arka kamerada dörtlü LED çift renkli flaş, 2 kat optik zoom ve otofokus. 7 MP full HD ön kamera, HDR, yüz algılayıcı ve son olarak panaroma.

Ekran: 5.8 inçi OLED ekran beklenmeke.

Bağlantılar: 3G, 4.5G LTE, NFC, Bluetooth 5 ve son olarak nanoSIM.

Pil Kapasitesi: 3000 mAh beklenmekte.

Ek özellikler: Ekran üzerine monte edilmiş gizli parmak izi okuyucu, su ve toza dayanıklılık, kablosuz şarj özelliği. iPhone 8 teknik özellikleri  bir hali heyecanlandırıcı.

 

Galaxy Note 8 özellikleri Apple iPhone 8 özellikleri hakkında biligilere göre daha çok kesinleşti demek mümküm. Beklentilerimiz güçlü kaynaklardan elimize ulaşan sızıntı bilgi ve söyletinlere yönelik olsa bile, geçen yıllarda yapılan konsept ve tahminlerin tanıtılan ürün ile ne kadar çok doğru bağlantı olduğunu göz ardı etmemek gerek.

Galaxy Note 8 konsept
Galaxy Note 8 konsept

Samsung Galaxy Note 8 Teknik Özellikleri (Beklenen Özellikler)

İşlemci: Snapdragon 835 Premium bekleniyor.

Bellek: 6 GB RAM bellek

Depolama: 64 GB, 128 GB, 256 GB bekleniyor.

Kamera: 8 MP ve 12MP olmak üzere çift arka kamera, LED flaş, OIS, otofokus. Ön kamera ise 8 Megapiksellik 1440 pixel, HDR ve otomatik odak bekleniyor.

Ekran: 6.20 inç Süper AMOLED Quad HD ekran 2960×1440, ve 529 ppi netlik boyutlarında olması bekleniyor.

Bağlantılar: 3G, 4.5G LTE, NFC, Bluetooth 5, USB-C (hızlı şarj) ve son olarak nanoSIM beklenmekte.

Pil Kapasitesi: 4000 mAh beklenmekte.

Ek özellikler: Su ve toza dayanıklılık, kablosuz şarj, iris göz tanıma tarayıcısı ve son olarak ekran üzerine monte edilmiş gizli parmak izi okuyucu.

Özelliklerin genelinin neredeyse hepsi Galaxy Note 8 için Samsung doğrularken Apple’ın henüz kesin bir açıklama yapmadığını söylemek mümkün. Yalnız bu iki amiral gemisinin ortalığı bayağı kızıştıracağı kesin olduğunu söyleyebiliriz.

Elimize bilgiler, haberler, söylentiler ve videolar ulaştıkça siz değerli takipçilerimize haber vereceğiz. Peki siz hangi amiral gemisi cihazı beğendiniz ? Yorumlarınızı aşağıdan bize iletirseniz seviniriz, takipte kalın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir