Apple

İsviçre’de 27 Bin Dolarlık Apple Watch Benzeri Saat Üretildi

Yukarıda ki resimden de görüldüğü gibi tasarım ve görünüm olarak birebir Apple Watch modellerinin aynısı, bu saat İsviçre saat üretiminin büyük bir payını elinde tutan H. Moser firması tarafından üretilerek 27 bin dolarlık Apple Watch isimi ile tüm Dünya’da yankı yapmayı başardı.

Apple Watch kopyası saat
Apple Watch Benzeri İsviçre Saati

H. Moser firmasının 27 bin dolarlık Apple Watch saati bu kadar pahalı olmasına rağmen akıllı Apple Watch saatleri ile tasarımı dışında hiçbir benzerliği yok. Neden mi ? Çünkü İsviçre Apple saatlerinin benzeri saat H. Moser’ın saati %100 mekanik çalışmakta. Yani Apple Watch benzeri saat siz koşarken adımlarınızı, uyku vaktinizi, akıllı telefonunuza gelen bildirimleri öğrenemeyeceksiniz. En önemlisi saatte akıllı dokunmatik ekran bulunmamakta.

H. Moser Aplle Watch benzeri saat.
İsviçre H. Moser firmasının Apple Watch benzeri saati.

İsviçre Apple saatlerinin benzeri saat toplamda tüm Dünya’da 20 adet üretilecek. Firma saatin seri üretim ismini ”Swiss Alp Watch Zzzz” olarak belirlemiş durumda. H. Moser İsviçre saat pazarlamasının büyük bir payını karşılayan ve büyük paralar kazanan firmalar arasında bulunmakta. Bakalım Apple firması İsviçre Apple Watch kopyasına bir cevap ya da bir telif hakkı şikayetinde bulunacak mı ?

Peki sizin bu saati alacak kadar maddi durumunuz olsaydı siz ne yapardınız ? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir