Tim Cook Özel Jeti

Apple, Tim Cook’a sadece seyehat masrafları için 102 milyon dolar ödül verdi!

Apple için iyi bir yıl oldu ve CEO’su Tim Cook için daha da iyi bir yıl oldu. Cook, 2016 mali yılındaki düşüşün ardından 2017 mali yılında şirketi bir kazanç artışına yönlendirdikten sonra, yüzde 74 ikramiye ile ödüllendirildi. Ek olarak, ister iş ister eğlence için seyahat ederse, artık özel bir jetle uçması gerekiyor.

Sadece çok fazla para kazanmakla kalmadı, aynı zamanda yönetim kurulundan gelen bir talep üzerine Cook, ülkeyi ve dünyanın geri kalanını seyahat ederken artık özel bir jet kullanmak zorunda. Apple dünkü açıklamasında, “Bu politika, küresel profilimize ve Cook’un CEO rolünün son derece görünür doğasına dayalı olarak güvenlik ve verimlilik çıkarları doğrultusunda 2017’de uygulandı” dedi.

Cook, 2017’de Apple için kişisel seyahat maliyetlerinde “saatlik uçuş ücretlerine ve Apple’ın bu tür kullanım için yaptığı değişken yakıt ücretleri, kalkış ücretleri ve iniş ücretleri dahil olmak üzere diğer değişken maliyetlere dayalı olarak” 93.109 dolar topladı. Maliyetler, CEO için ekstra tazminat olarak kabul edilir ve bunlar üzerinden vergi ödemesi gerekir.

Diğer Apple yöneticileri, gerekirse şirketin özel jetlerini kullanabilir. Aile üyeleri ve eşler, uçuşlarda yöneticilere eşlik edebilir, ancak Apple çalışanı, artan maliyetten daha büyük olanı ödemelidir.

Apple ayrıca Cook için kişisel güvenlik hizmetlerini kapsayan “arttırılmış” özel güvenlik maliyetleri olarak 224.216 $ ödedi.

Cook bir milyoner olabilir, ancak hayırsever Apple patronu, yaşamı boyunca parasının çoğunu vermeyi planladığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir