iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus testi.

Bazı iPhone sahipleri, iOS 13’ün arka plan uygulamalarını belkenmedik bir şekilde kapattığını bildiriyor!

Birçok iPhone sahibi iOS 13 ile ilgili ciddi bellek yönetimi sorunları bildiriyor. E-postaları silmekten kaydedilmemiş hesap tablolarını kapatmaya kadar, bu kesinlikle uğraşılması gereken sinir bozucu bir sorun. Belki de bu, gelecekteki iPhone’larda RAM’i artırma durumunu sağlar.

İnternette, iPhone sahiplerinin, iOS 13’ün arka planda uygulamaları ne kadar agresif kapattığından yakındığı birçok rapor var. Reddit,Twitter ve hatta Apple’ın resmi destek forumları , bu konuda şikayet eden hüsrana uğramış sahiplerle dolu. MacRumors, kendi sitesinde de insanlardan epeyce alıntı yaptı.

iOS 12 mükemmeldi ve [I] bunu özlüyorum çünkü Safari, Instagram veya Facebook gibi önceki uygulamalarıma veya gerçekten herhangi bir şeye geri dönmek için uygulama değiştiriciyi her kullandığımda uygulama yenileniyor. İOS 12’ye geri döndüğümde birden fazla uygulamaya geri dönebilirdim ve yenilenmezdi. Kusursuzdu. Bir fark yaratacaksa ancak olmaması gerektiğini düşünüyorsam bir iPhone 7 Plus kullanıyorum.

iPhone 11 Pro’mda YouTube’da bir video izliyordum. Bir metin mesajına yanıt vermek için videoyu duraklatırım. Bir dakikadan az bir süre iMessage’daydım. YouTube’a döndüğümde uygulamayı yeniden yükledi ve izlediğim videoyu kaybettim. Bunu iPad Pro’mda da çok fark ettim. Uygulamalar ve Safari sekmeleri, iOS 12’de olduğundan çok daha sık yeniden yükleniyor. Çok can sıkıcı.

Excel’de bir elektronik tablo üzerinde çalışıyordum ve 10 dakika kadar bir YouTube videosuna geçtim ve geri döndüğümde uygulama artık bellekte değildi. Sadece bu değil, aynı zamanda tüm Safari sekmelerini de bellekten boşalttı. 20 dakika sonra hiçbir oyun hafızada kalmıyor.

Geliştiriciler de benzer şikayetlerle uğraştı:

Bunu ilk 13.2 betadan beri fark ettim ve Bulutlu kullanıcılar da bunu bildirmeye devam ediyor: arka plan uygulamaları eskisinden çok daha agresif bir şekilde öldürülüyor gibi görünüyor.

Ortak bir konu kamera gibi görünüyor. Daha yüksek hesaplamalı fotoğrafçılık seviyeleri nedeniyle (özellikle daha yeni iPhone’larda), kamera uygulaması, iOS’un diğer uygulamaları atmasına neden olan büyük bir RAM domuzu gibi görünüyor. Bu, 4GB RAM’e sahip iPhone 11 Pro’nun bile neden arka plan uygulamalarını agresif bir şekilde başlattığını açıklayabilir.

Apple’ın övgüye değer mobil işletim sisteminin en son sürümü, iOS 13.0’ın 19 Eylül’de piyasaya sürülmesinden sadece beş gün sonra iOS 13.1’e bir güncelleme aldı. Bunu 13.1.1 ve 13.1.2 takip etti. AirPod ses paylaşımı gibi yeni özellikler güncellemelerle birlikte gelirken, bunların çoğu , işletim sistemi genelinde yaygın olan hataları düzeltmeye hizmet etti . Umarım Apple, bellek yönetimi sorunları için bir yazılım düzeltmesi ile çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir