EA, tekrardan Steam'la ortak oldu!

EA, 8 yıl sonra Steam’a geri dönüyor!

EA’nın son tweet’i, yayıncının yaklaşık sekiz yıl sonra Valve’ın vitrinine geri dönebileceğini ima ediyor. Hareket, EA’nın Valve’a Steam satışlarında yüzde 30’luk bir kesinti ödemesini gerektirse de, daha büyük resim, EA’nın Steam’in devasa 100 milyon aktif aylık kullanıcısına erişmesini ve potansiyel olarak her iki taraf için de bir kazan-kazan durumu ile sonuçlanmasını içeriyor.

EA’nın Origin platformu, Battlefield ve FIFA serisi gibi juggernaut’ların yanı sıra oynaması ücretsiz Apex Legends gibi birçok popüler oyuna ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte, mağaza münhasırlık savaşları, doygun bir oyun abonelik pazarı ve EA’dan genel olarak başarılı yeni IP’lerin eksikliği (mevcut olanlarla ilgili sorunlardan bahsetmiyorum bile) karşısında, Valve’ın mağazasına geri dönüş, her iki durumda da umut verici bir hamle gibi görünüyor. kullanıcı ve finansal büyüme açısından.

Yayıncı, bir tür içeceğin dumanı tüten bir kupasını tweetleyerek fikirle ilerlemeyi ima etti.

EA’nın içerik açısından Steam’e ne getirmeyi planladığı henüz belli değil. Yayıncının eski kataloğu, en son başlıkları veya her ikisinin bir kombinasyonu olabilir. Durum ne olursa olsun, en sevdiğiniz Origin oyunlarını ve/veya arkadaşlarınızı Steam’de görme şansı kesinlikle çekici.

Oyuncular, Origin ile yollarını tamamen ayırmayı beklememeli, ancak çeşitli fırlatıcı koleksiyonlarını sağlam tutmalı.

EA, muhtemelen Ubisoft’un oyunlarını Steam’de kullanıma sunma ve ardından oyunları başlatma, kendi istemcisini açma ve bize bu oyunlardan bazılarını oynamak için yaşamamız gereken çok katmanlı DRM dünyasını hatırlatma yaklaşımını izleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir