Fifa 18 nasıl olacak?

Fifa 18 Karşımıza Nasıl Çıkacak ve Önceki Seriler ile Farkı?

Daha 2017 senesinin ortasına gelmişken Fifa 18’in duyurusu yapıldı bile. Oyunun tanıtım videosu Cristiano Ronaldo’yu gösteren bir video yaparak tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Fifa ounu gerçekçi bir hal alarak, artık oyun değil de bir futbol simülasyonu oldu neredeyse. İşte sizlere Fifa 18’in tanıtım videosu:

Fifa 18’de Bizi Neler Bekliyor

Fifa 18’de beklenen değişikliklerden biri her zamanki gibi oyunun gerçekçiliği ve oyun tarzında gözle görülen yüz ve fiziksel değişiklikler. Öncelikle Fifa oyuncuları Fifa Ultimate Team’de oynarken lag problemi içerisindelerdi. Fifa18’de bu problem giderilecek gibi görünüyor. Bir başka ön görülen yenilik ise Fifa 18‘de hikaye modunun olup olmayacağı konusu. Evet  hikaye modu olacak. Hem de çok daha farklı bir hikaye modu bizleri bekliyor olacak. Seyircisi ve stadyumu ile bizi oyunda bambaşka bir atmosfere götürerek bizleri şaşırtacak gibi bekleniyor. Fifa 18’de güneş, özelleştirilebilir saha kenarı süslemeleri, kulüp ve stadyum için hazırlanmış özel pankartlar oyunu daha gerçekçi ve oynaması daha hevesli olacaktır. Fifa 18‘de atağa çıkınca özelleştirilmiş sesli tezahüratlar, gol atınca farklı tezahüratlar ve gol attığınızda gol sevincini taraftarlarla yaşayabileceksiniz.

Gerçek Oyuncu Hareket Teknolojisi

Fifa seri tarihinde bir ilk olacak bu teknoloji oyuna köklü değişiklikler getirecek. Bu teknoloji ile oyuncuların davranışları bir üst seviyeye çıkarıyor. Her oyuncu kendine özgü tarzda oynayabilecek. Bundan sonra Cristiano Ronaldo ve diğer oyuncular gerçek maçlardaki gibi hareket edecek.

Fifa 18
Fifa 18 Cristiano Ronaldo ile tes edilmiş gerçek hareket teknolojisi

Yeni Oyun Motoru Frostbite

Ea Sports artık yeni çıkardığı oyunları kullandığı frostbite oyun motorunu Fifa18 için de kullanıma sululmuş durumda. Yeni oyun motoru ile adeta kendinizi futbol oynarmış gibi hissederek diğer Fifa serilerine göre gözle görülür biçimde değişiklik olacaktır. Işıklar, çim kalitesi, oyuncu ifadeleri, stadyumlar gibi daha çok nicelik Ea Sports’un yeni oyun motoru Frostbite ile can bulacak diyebiliriz.

Oyun Kaç Farklı Biçimde Satışa Sunulacak

Oyun piyasaya 3 farklı sürüm ile satışa sunulacak. Bunlar Standart Sürüm, Ronaldo Sürüm, İkon Sürüm şeklinde olarak piayasaya sunulacak.

Standart Ön Sürüm Aldığınızda Size Sunacağı Özel Avantajlar
 • 8 Özel sürüm Fut Draft forması sizlerin olacak.
 • Fifa Ultimate Team için kiralık Cristiano Ronaldo siz oyuncuların olacak.
 • 15$ Değerinde Jumbo Premium Altın Fut Draft paketi Fifa kullanıcılarının olacak.
  Ronaldo Ön Sürümü Aldığınızda Size Verilecek Avantajlar
 • 60$ Değerinde Jumbo Premium Altın Fut Draft paketi siz oyuncuların olacak.
 • Fifa Ultimate Team için kiralık Cristiano Ronaldo’ya sahip olacaksınız.
 • Standart Sürüme göre avantajı ise oyuna 3 daha gün erken erişim imkanına sahip olacaksınız.
 • 8 Özel sürüm Fut Draft forması sizlerin olacak.
  İkon Ön Sürümü Aldığınızda Size Verilecek Avantajlar
 • 8 Özel sürüm Fut Draft forması hediye.
 • Fifa Ultimate Team için kiralık Cristiano Ronaldo’ya sahip olabileceksiniz.
 • 120$ Değerinde Jumbo Premium Altın Fut Draft paketine sahip oluyorsunuz.
 • Standart Sürüme göre avantajı ise oyuna 3 gün daha erken kullanımı.
 • Ronaldo Sürüme göre avantajı HT Kiralık Oyuncu paketine sahip oluyorsunuz.
Fifa 18 Gösterimi
Fifa 18 tanıtımı

 

Yeni Fifa Oyunu Kaç TL Olacak?

Fifa 18 farklı platformlarda ön satışa çıkarılacak. Standart sürüm PS4 için ise 269 TL Xbox kullanıcıları için 269,25 TL pc için ise 60€. Ronaldo Sürümü PS4 için 309 TL Xbox için 328,75 TL pc için ise 80€ olacak. İkon Sürümü ise Ps4 kullanıcıları için 329 TL Xbox için ise 339,25 TL pc için ise 90€ olacak.

Fifa 18 Oyunu Ne Zaman Satışa Sunuluyor ?

En çok merak edilen sorulardan biri de Fifa 18‘in ne zaman çıkacağı, ne zaman piyasaya sunulucağını Ea Sports kendi sitesinden yaptığı açıklamaya göre Eylül ayında oyuncular erken erişimden fayda sağlayabilecek.

Android’de interenetsiz oynayabileceğiniz oyunlar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir