iOS 11 Beta 1 ile iOS 10.3.2 Performans Testi Karşılaştırması

Apple, bu yıl ki WWDC’de konuşma başında beklenildiği gibi iOS 11 Beta 1 sürümünü tanıttı. 11 sürümüne kadar pek çok güncellemeler yapılarak iOS sürümleri değiştirildi. Yeni sürümün Eylül ayında final sürümünün tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.
Bazı kullanıcılar iOS 11 Beta 1 sürümünü beğenmemiş olabilirler. Fakat güncelleme ile iPhone, iPod, iPad cihazlarının kararlılık ve güvenlik geliştirildi. Bu nedenle, iOS 11 beta 1 sürümünün geliştiriciler için yayınlanmasının hemen ardından, yazılımın kararlılığını ve performansını ölçmek adına testler yapılmaya başlandı. Kararlılık ve performans karşılaştırma testi, beklenildiği bütün kullanıcılar tarafından kullanılabilir olan en güncel iOS 10.3.2‘ye karşı yapıldı.

ios 11 Beta 1
iOS 11 Beta 1 Denetim Merkezi

iAppleBytes isimli bir YouTube kanalında yayınlanılan iOS 11 ve iOS 10.3.2 yüklü iPhone 5s, iPhone 6, iPad Air ve iPhone 6s’i karşılaştırdı. Testler, yeni iOS sürümünün ne kadar iyi performans gösterdiğini veya tam tersi olarak ne kadar kötü perfromans gösterdiğini ortaya koyuyuyor. YouTube kanalının bu tarz video ve incelemeler ile kullanıcıyı yeni sürümü yüklemek konusunda bilgilendirdiğini görmek mümkün. Ancak iOS 11 için henüz test sürecinde olduğunu, hatalarıın geliştiriciler tarafından bulunarak düzeltileceğini diğer beta sürümlerle yayınlanacağını belirtelim.

iPhone 6s

iPhone 6

iPhone 5S

iPad Air

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir