Google Home

Geleceğin Ev Robotu Google Home Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır ?

Geleceğin bizlere neler getireceğini şimdiden düşünüp ve hayal eder olduk. Gelecekte  evlerimiz nasıl bir hal alacak, ne gibi teknolojik gelişmeler ön plana çıkacak, telefonlar nasıl bir teknolojiye sahip olacak, bilgisayarlar nasıl performans sergileyecekler şimdiden hepsini merak eder olduk. Çünkü artık teknoloji ve gelişmeler çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Google’da teknolojinin her alanında büyük bir teknoloji firması olarak olarak evlerimiz için Google Home’u tasarladı. Kim bilir belki de ilerde çoğumuzun evinde bulunacak. Peki bu Google Home ne işe yarıyor? Neden evimizde bulunsun ki ? Dediğinizi duyar gibiyim. O zaman gelin şimdide Google Home’u inceleyelim.

Google Home Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Google Home tüm ailenin akıllı asistanı olarak çalışan akıllı wifi hoparlörüdür. Google Home sayesinde günlük işlerinizi kolaylıkla halledebilmek ile beraber, sormak istediğiniz şeyleri hemen sorabilirsiniz. Öyle ki sabah evinizde kahvenizi içerken o günün hava durumunu merak ettiğiniz anda hemen akıllı cihaza sorup cevabını alabilirsiniz. Veya mutfağınızda yemek yapıyorsunuz ve yemek içerisinde hangi malzemelerin kullanıldığını mı unuttunuz ? Hemen akıllı Google’a sorabilirsiniz. Yemek yaparken müzik dinlemek istediğiniz mi oluyor, fakat elleriniz telefona veya müzik çalar aygıtına dokunmak için uygun değil mi? Hemen Google Home’a sesleniyorsunuz ve dilediğiniz müzik anında çalmaya başlıyor. Daha birçok örnek akıllı cihaz ile optimize edilerek gerçekleştirilebilir. Gerçekten evdeki hayatı kolaylaştıran bir teknoloji desek doğru olur.

https://www.youtube.com/watch?v=nWiIWyCeZso

Peki Nasıl Çalışır ?

Evdeki wifi internet ağına bağlı hoparlör olduğundan dolayı müzik akışını doğrudan olarak bulut üzerinden gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra Google Cast sahyesinde Android ve iOS üzerinden doğrudan müzik akışı gerçekleştirilebilir. Google destekli akıllı ev sistemlerini bağlayarak onları da cihaz üzeriden kontrol edebilirsiniz. Kapılar, alarm, musluk, ışık ve daha pek çok şeyi Google Home ile kontrol edebilirsiniz.

 Akıllı Ev Cihazı Hayatımızı Kolaylaştıracak mı ?

Elbette ki hayatımızı aşırı derecede kolaylaştıracak. Sadece sizin ağzınızdan çıkan sesler ile işleri düzene sokan bir akılı robot gibi düşünebilirsiniz demek mümkün. Hiçbir şekilde temas yok sadece sizin sesli iletinizi bekleyen bir robot. Henüz bu alet tüm dünyada yaygınlaşmadı. Fakat önümüzdeki süreçte çok daha işlevler aktif hale gelerek hayatımıza gireceğinden emin olabilirsiniz. Dünya’nın hızlı gelişimiyle beraber bütün firmalar bu değişime ayak uydurmak için çeşitli akıllı cihaz üretiyor. Google’da bu teknolojiyi çok daha işe yarar hale getirecek ve adeta hayatımızın kolaylaşması içi optimize edecek.

Google Gome Akıllı Ev Cihazı
Google Home Cihazı

Peki Fiyatı Ne Kadar ?

Henüz birçok ülkede satışına başlanılmayan Google Home (buna Türkiye’de dahil) İngiltere ve Amerika’da ilk defa piyasada satışa sunulan bu teknolojik alet 110$’lık fiyat etiketi ile ticaret pazarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir