iPhone X ile iphone 8 dayanıklık testinde!

iPhone 8 ile iPhone X düşürme testinde! Peki hangisi sağlam?

YouTube kanalı EverythingApplePro, Apple iPhone X ve iPhone 8 amiral gemilerini düşürme testine tabi tuttu. Kanalın paylaştığı video cihazların dayanıklık konusunda bir nevi kıyaslama videosu demek mümkün.

Akıllı telefonların üreticisi olan Apple firmasına göre bir iPhone X ve iPhone 8 serilerinde kullanılan cam şuana kadar bir telefonda kullanılan en sağlam ve en dayanıklı cam. Test videosunda yapılan testler Apple’nin iddiasını doğrular nitelikte. Videonun ilk aşaması cihazların cep seviyesinden düşürülmesi ile ilgili. Bu seviyede cihazların kasasında herhangi bir tahribat bulunmuyor. Ekran kısmı aynı şekilde dayanıklı.

Testin ikinci aşamasında ise cihazlar kulak mesafesinden yere bırakılıyor. iPhone 8‘in cam gövdesi parçalanırken iPhone X‘te herhangi bir hasar bulunmuyor.

Videodaki testlerden anlaşılacağı üzere testlerden başarılı bir şekilde geçen iPhone 10 (X) oldukça sağlam bir yapıya sahip. Fakat bunu iPhone 8 için demek doğru değil. iPhone 8 ve 8 Plus kullanıcılarının telefonlarını kılıf ile kullanmalarını tavsiye ederiz.

Şimdiye Kadarki Tüm iPhone’ları Parçalarına Ayırdılar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir