iPhone X ve Galaxy Note 8 hız testinde karşı karşıya!

YouTube kanalı EverythingApplePro genel anlamıyla iPhone cihazlarını inceleyip Samsung akıllı telefonlarıyla karşılaştıran bir kanal. Kanalı iPhone X ve Galaxy Note 8 hız testi videosu hazırlayarak iki amiral gemisi telefonları perfomans konusunda teste tuttu.

iPhone X ve Galaxy Note 8 hız testi videosundan elde ettiğimiz verilere göre ilk test daha önceden belirlenmiş aynı uygulamaların açılması konusundaki performans testi. Bu testte iPhone X uygulamaların hepsini 2,47 saniye süresinde açarken Samsung Galaxy Note 7 uygulamaları 4,47 saniyede açıyor. Amiral gemilerinin tabi tutulduğu ikinci test cihazların birinci testte açmış olduğu uygulamaları arka planda hayla çalışıp çalışmaması konusundan ibaretti. Yani kısacası daha önceden açılmış bir uygulamanın çalışabilirliğinin kontrolü. Bu tesste iPhone X 1,05 saniye Galaxy Note 8 ise 0,38 saniye süresinde tamamladı.

iPhone X ve Galaxy Note 8 hız performans karşılaştırmasının üçüncü testi ise cihazların açılma süresinden ibaret. Bu testte iPhone X galip çıkarak Galaxy Note 8’den daha hızlı açılıyor. Yapılan diğer ilginç test Apple ve Samsung resmi web sitelerine erişme hızıydı. Bir gariplik bu testte yaşandı desek yeridir. Çünkü Galaxy Note 8 Apple resmi web sitesine iPhone X’ten daha önce girdi. Samsung resmi web sitesine de önce giren Note 8 oldu. Antutu benchmark testinde iPhone X 189827 puan Galaxy Note 8 ise 174570 puan aldı. Geekbench testinde ise tek çekirdekli puanda iPhone 10 4233 Note 8 ise 1871 puan aldı. Çoklu çekirdek puanında ise iPhone X 10137 puan Samsung Galaxy Note 8 ise 6438 puan aldı.

iPhone 8 ile iPhone X düşürme testinde! Peki hangisi sağlam?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir