İnternet hızı ölçümü

Dünya’nın en hızlı internet ağına sahip 5 ülke!

İnternet hepimizin en büyük gereksinimlerinden birisi haline gelmişken, dünyanın çoğu yerinde maalesef internet erişimi bulunmuyor. En hızlı internet erişimi bizi fazlasıyla rahatlatacak.

İnanın bazı ülkeler varki internet ağlarının yüksek hızları bizleri gerçekten şaşırtmakta. Dünyanın önde gelen bağımsız araştırma şirketlerinden birisi 2017 senesinde en yüksek internet hızı ortalamasına sahip 5 ülkeyi yaptığı araştımalar sonucu kamuoyuna duyurdu.

Rapor listesinin ilk 5 ülkesinde alışık olduğumuz Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkeler bulunmuyor.

İnternet hızı ölçme
İnternet hızı ölçme göstergesi.

Rapor listesinin en hızlı internet zirvesinde Çin‘e bağlı özel yönetim bölgesi Hong Kong bulunmakta. Yaklaşık olarak ortalama 54.1 Mbps internet ağına erişim hızıyla 2017 senesinin en yüksek internet ortalamasına sahip ülke ünvanını aldı.

Listenin ikincisi ise Güney Kore, ortalama 48.8 Mbps internet hızı bulunan Güney Kore’de yaklaşık olarak ortalama HD kalitede çekilmiş filmi 100 saniye gibi kısa sürede indiriyorlar.

Zirveye yaklaşan üçüncü ile ise 42.2 Mbps ortalamasıyla Japonya olarak açıklandı. Japonya ülkesinin hemen ardından gelen Litvanya 37.5 Mbps ortalamayla dördüncü sıraya oturdu.

Son olarak açıklanan en hızlı internet listesinde 5. sırada Romanya bulunmakta. Romanya‘nın ortalama internet hızı ise 37.4 Mbps sıralarında. Tek umudumuz bu listede ülkemizin ilk 5’inci sıra içerisine girmesidir.

Facebook’un Ücretsiz İnternet Taşıyacak Aquila Drone’u Testlerden Başarılı Geçti

2017 yılının en iyi oyunları!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir