Sequent smart watch.

Akıllı saatinizin şarj problemine son! Kendi kendini şarj eden akıllı saat!

Günümüz teknolojisinde akıllı saatler olsun cep telefonları olsun hepsinin batarya kullanımı maalesef kullanıcıyı tatmin etmiyor. Bunu düşünen Sequent firması kendi kendini şarj eden akıllı saat üretti. Sequent firmasının girişimiyle üretilen klasik saatlerdeki m otomatik hareketleri inceleyip derleyerek kendi akıllı saatine kinetik batarya sistemi olarak uyarladı.

Sequent şarjsız saat.
Sequent akıllı saat.

Sequent’in ismini alan kendi kendini şarj eden akıllı saat hareket edildiği her zaman kendi sistemiyle enerji üretmekte. Standart saatin otomatik hareket sisteminden çok farklı bir şekilde üretilen Sequent akıllı saat adeta alıcısını cezbediyor.

Kendi kendini şarj eden akıllı saat Sequent’in özellikleri!

  • Bildirim sistemi
  • Bluetooth
  • Kalp atış sensörü
  • GPS
  • Hareket aktivite izleme sistemi

Kendi kendini şarj eden akıllı saat kinetik güç kaynaklı bir saat olduğundan, en büyük sorun hareket halinde kalırken veya hareketsiz kalırken şarjın kullanım durumu. Bu durumda saatin tekrar şarj edilme süresinin ne kadar olduğu önemli. Kinetik hareket sonucunda enerji deposu akıllı saatler için önemli ölçüde uygulanabilir olsaydı şimdiye Dünya’nın büyük şirketleri bunu şimdiye kadar denerdi diyor olabilirsiniz. Fakat yinede öyle ya da böyle Sequent bu teknolojiyi akıllı saatlerine uyarlayıp denemeye başladı.

Sequent’i Kickstarter’da 189 dolar fiyat etiketi ile sipariş edebilirsiniz. Şirketin söylediğine göre saatler dünya pazarına çıktıklarında ise perakende satış fiyatı 438 dolar olacak. Yinede bu tarz projelerin devamlılık getireceği şimdilik merak konusu. Bu yüzden her ihtimali değerlendirmek lazım.

İsviçre’de 27 Bin Dolarlık Apple Watch Benzeri Saat Üretildi

2017 yılının en iyi oyunları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir